GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservis 10571187
*
nr 1057 1187
Matservis
ca. 50 delar, "Tibet", Gefle, design: Artur Percy
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2016
kl 19:32:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/9 12:08:02
1
Vinnande bud
- Tema
26 sep
Keramiker
På Tema Keramiker - Lisa Larson & Co har vi samlat fat, figuriner, miniatyrer, skålar, skulpturer, väggplattor och vaser av konstnärer och designers som Olle Alberius, Hertha Bengtson, Rut Bryk, Ilse ...
Läs mer om Keramiker
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: artur percy gefle matservis mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:59
*
Matservis
Läs mer om Keramiker
nr 1057 1187
Matservis
ca. 50 delar, "Tibet", Gefle, design: Artur Percy
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/9 12:08:02 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
26 sep
Keramiker
PÃ¥ Tema Keramiker - Lisa Larson & Co har vi samlat fat, figuriner, miniatyrer, skÃ¥lar, skulpturer, väggplattor och vaser av konstnärer och designers som Olle Alberius, Hertha Bengtson, Rut Bryk, Ilse ...Läs mer om Keramiker
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: artur percy gefle matservis mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:59